Fadrcovo album 5 minut slávy je venku
Sdílejte článek na FB
autor Smg


Debutové CD 5 minut slávy obsahuje 14 plnohodnotných tracků, jehož celková stopáž činí 50 minut. Autor v albu zmiňuje vlastní názory a postoje a inspiruje se osobním životem, tudíž na desce nenalezneme mnoho featuringů, ale pouze 2 v podobě zpěvačky Veroniky Koutné a univerzála Davida Rockeryho, který se z velké části podílel na produkci většiny tracků z alba.

Album je charakteristické svou pestrostí, protože zde můžeme nalézt jak samplované tak hrané instrumentální podklady a po této stránce se na něm nejvíce podílel David Rockery. Talentovaný beatmaker z Jížní Moravy, který vyprodukoval 7 beatů, třemi beaty přispěl beatmaker M.A.D, dvěma beaty se na desce podílel Rack Rokas a po jednom beatu si vzali do parády beatmakeři Flegmatik a Sempre. Deska byla nahrána ve studiu BP records, kde rapper nahrával i svůj první počin Prazdné spisy. Pod mix a mastering se podepsal brněnský dj eL a po stránce grafické se předvedl Kopun, který obstaral kompletní cover.

TRACKLIST ALBA 5 MINUT SLÁVY:
01. ID
02. Život jako hra
03. Proti proudu
04. 5 minut slávy
05. Doba nese vývoj
06. "Na padesát"
07. Shopaholik
08. Houpačka (ft. David Rockery)
09. Recept na štěstí
10. S nima, bez nich
11. A co dál
12. Žiju okamžikem (ft. Veronika Koutná)
13. Atrium
14. Refresh (ft. Veronika Koutná)

Album spatřilo světlo světa 28.7. 2014 a do té doby vyšly i 3 videoklipy, konkrétně ke trackům S nima bez nich, Proti proudu a k pilotnímu singlu 5 minut slávy. Od zmíněného data je album v prodeji, a lze jej pořídit za 200 Kč na e-mailu fadrcofficial@gmail.com (později bude k dispozici i přes e-shop).

Křest alba proběhne 30.8. 2014 v Brně v klubu Melodka, kde vystoupí s Fadrcem Sate a dj Ien a také zde vystoupí brněnské skupiny HFLF a LT & Dejl.