shupli
shupli / team manager


shupli, říkajíc se o něm zakladatel hip-hopu v okrese Blansko, v roce 2005 začal pořádat v Boskovicích v klubu Sklepy legendární mejdany M.T. CITY HIP-HOP, které dopomohly utvořit základ lokální scény.

Postupně se začaly objevovat první seskupení a založil portál www.shupli.ic.cz, na kterém si denně 100-150 návštěvníků hledalo informace ze svého sektoru. Šlo o nejmenší z největších informačních stránek v ČR, který spolupracoval se všemi svými plošnějšími kolegy – BigUp.cz, AllElements.net, Zlomennypez.com, MetanCity.com, Beatboxing.cz, BigCity.cz.

S místní taneční skupinou Feel Sick crew a olomouckou Alyaschca crew (jedna z předních českých tanečních skupin) pořádal street dance battle Dance Day, kterého se zúčastnili nejlepší tanečnící z celé republiky. Zorganizoval jediný čistě hip-hopový festival v blanenském okrese - Stadion Hip-Hop Show, který si doteď drží pozici největší h-h události v okolí. Na kontě kromě desítek parties má i úspěšný nevšední Finger Board Contest a graffiti jamy.

Ve spolupráci s grafikem Phis vytvořil a udržoval weby brněnského občanského sdružení Canart, které se zabývalo graffiti, dále web producenta Emeres, hudebních skupin nebo web s obecnou graffiti tématikou (ten byl však z důvodu problémového obsahu zrušen). Společně se StudioEdit vydal DVD Stadion Hip-Hop Show.

Boskovice byly svého času akcemi vyhlášené, jelikož návštěvnost 500 lidí nebyla normální v celém kraji. Na základě toho se začala tvořit první scéna.

V letech 2008-2010 působil mimo Boskovice. V centru Brna a v Jedovnicích pořádal akce ve svém původním duchu, které už ale neměly předešlý úspěch. Stal se redaktorem na www.musiczone.cz, jež díky němu jako jediné české médium spolupracuje s největším evropským h-h festivalem Openair Frauenfeld ve Švýcarsku a například jako jediný český redaktor pořídil reportáž z koncertu americké hvězdy Eminem.

V roce 2011 se vrátil do Boskovic comebackem jeho nejslavnější série M.T. CITY HIP-HOP a například spolupracoval na videoklipu Svědomí.

V roce 2012 týmově zakládá No-Money Music.